czwartek,
18 kwietnia 2024

Czwartek, III Tydzień Wielkanocny

Msza św. 11 listopada 2012

W Niedziele 11 listopada 2012 o godzinie 9h00 w Beaulieu była uroczysta msza św z okazji 94 rocznicy odrodzenia Polski – przed mszą św zostały poświęcone 2 sztandary stowarzyszenia La Souvenire franco-polonais. Sztandar jest symbolem i wyzwaniem. Stanowi on znak tożsamości i wspólnoty. Łączy tych, którzy chcą urzeczywistniać te same wartości, a dzięki temu stanowi również znak ciągłości i trwania. Sztandar, dawna choragiew, stanowi symbol charakteryzujący godność jedność ludzi we wspólnym działaniu dla ogólnego dobra. Banner est un symbole et un défi. C'est une marque de l'identité et de la communauté. Connecte ceux qui veulent incarner les mêmes valeurs, et est donc aussi un signe de la continuité et de la durée. Un symbole de l'unité de la dignité humaine caractérisée dans l'action commune pour le bien commun.